Wizualne świadectwa czasu

Fotograf, rocznik 1967. Studiował historię Kościoła w Akademii Teologii Katolickiej. W latach osiemdziesiątych drukarz podziemnego wydawnictwa „Krąg”. W końcu lat osiemdziesiątych fotograf wychodzącego w drugim obiegu tygodnika „Przegląd Wiadomości Agencyjnych”.

Z fotografią związany od przeszło 25 lat. Najbliższe są mu dokument i fotografia portretowa. W „Gazecie Wyborczej”, z którą był związany do 2011 roku, opublikował przeszło 30 fotoreportaży. Jego fotografie wielokrotnie publikowano na okładkach najważniejszych tygodników i miesięczników w Polsce i Europie. Autor wielu okładek książkowych.   Orędownik nowych mediów, animator działań dotyczących dokumentu fotograficznego, wykładowca fotoreportażu w Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Od 1989 r. fotoreporter związany z Gazetą Wyborczą.   W 1994 r. otrzymał I nagroda w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, kat. „Ludzie”, w 1995 r. – wyróżnienie w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, kat. „Życie codzienne”, w 1996 r. autor wystawy indywidualnej „Warszawa-Bukareszt 1996”. Była ona pokazywana na 8 dworcach kolejowych w Polsce.

Od 1996 do 2009 r. główny redaktor corocznych albumów fotograficznych „Fotografie Gazety Wyborczej”.   W 1997 r. otrzymał I nagrodę w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, kat. „Kultura” oraz III nagrodę, kat. „Życie codzienne”, w 1998 r. – II nagroda w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, kat. „Wydarzenia” a w 1999 r. – III nagroda w konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, kat. „Kultura”.  W 2000 r. opublikował album pt „Cyganie z obu stron Karpat” wyd. Twój Styl.   W 2001 r. został nominowany do nagrody im. Dariusza Fikusa za cykl fotografii dotyczący Romów.

Od 2001 do 2011 r. był szefem działu fotograficznego Gazety Wyborczej.   2009 r. – kurator wraz z Dominique Roynette wystawy „Ludzie, Wydarzenia, Przemiany” pokazywanej w warszawskiej Zachęcie oraz ośmiu innych miastach Polski, w 2010 r. był kuratorem cyklu wystaw „Czas, Ludzie, Wydarzenia” pokazywanej w ośmiu miastach Polski.

Od 2010 r. jest wykładowcą fotoreportażu w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

W 2011 roku współtworzył kwartalnik romski „Dialog-Pheniben” dla którego pracuje do dzisiaj.   Twórca dokumentu „Bytom Karb” który był prezentowany podczas wystawy „Pamięć Pracy” w Essen w 2012 roku.

W 2012 r. – reżyser i scenarzysta filmu o romskim muzyku i poecie Edwardzie Dębickim pt „Edward Dębicki. Choć raz zobacz, jak się kręcą tylne koła wozu”   Organizator spotkań z dokumentem fotograficznym, warsztatów oraz kurator wystaw organizowanych przez Fundację.
< Powrót